PRAKTYCZNE PORADY - KUCHNIA 

\

Strona 9

     

8 produktów, które mogą cię zabić


Czasem zdarza się tak, że zupełnie niepozorne produkty, zawierają bardzo szkodliwe substancje. Ich spożycie może spowodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, a nawet śmierć. Oto lista tych, na które powinniście szczególnie uważać.Pestki wiśni i innych owoców
Pestki wiśni zawierają amigdalinę, która w naszym organizmie rozkłada się na cyjanowodór, dlatego też zdecydowanie powinniśmy unikać ich zjadania. Substancję tę możemy znaleźć również w pestkach śliwek, moreli, brzoskwiń i czereśni. Zaszkodzić nam może już zjedzenie dwóch rozgryzionych pestek wiśni - może to spowodować wymioty i nudności. W skrajnych przypadkach, zjedzenie zbyt dużej ilości pestek, może prowadzić do zaburzeń oddychania, przyspieszenia rytmu serca, a nawet śmierci.


Rabarbar

Chociaż łodygi rabarbaru są przysmakiem wielu osób, mało kto wie, że jego liście mogą nas otruć. Wszystko to za sprawą niebezpiecznego kwasu szczawiowego, który znajdziemy np. w wybielaczu. Co prawda, aby umrzeć, musielibyśmy zjeść kilka kilogramów liści rabarbaru, jednak nawet ich niewielka ilość może spowodować niebezpieczne zatrucia oraz uszkodzenia nerek.


Gwiezdny owoc

Gwiezdny owoc, nazywany też karambolą, wygląda pięknie i często służy jako ozdoba egzotycznych dań. Spożywanie go może być jednak niebezpieczne dla osób mających problemy z nerkami. Zawarta w nich neurotoksyna  może powodować drgawki, zatrucia, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.Ziemniaki

Popularne ziemniaki wydają się być niegroźne i tak faktycznie jest w większości przypadków. Jednak zjedzenie zielonego ziemniaka może spowodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości w tym wymioty, ostrą biegunkę, zapalenie nerek, a nawet śpiączkę. Wszystko to za sprawą solaniny, którą możemy znaleźć również w niedojrzałych pomidorach i papryce. Wystarczy źle przechowywać ziemniaki (w jasnym lub ciepłym miejscu), aby stały się bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Chociaż zielony kolor ziemniaków jest spowodowany wysokim poziomem nieszkodliwego chlorofilu, to jego obecność oznacza również zwiększoną ilość solaniny.


Maniok

Maniok stanowi jeden z podstawowych produktów żywnościowych w Afryce, jest również bardzo popularny w Brazylii. W Polsce możemy czasem znaleźć go w sklepach z egzotyczną żywnością - zarówno jego świeżą jak i sproszkowaną formę. Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie jeść go na surowo, ponieważ zawiera on związki, które w naszym ciele są zamieniane na cyjanek. Korzeń manioku zawsze powinniśmy odpowiednio namoczyć i ugotować przed spożyciem.


Czerwona fasola

Kolejnym warzywem, którego nie powinniśmy jeść na surowo, jest czerwona fasola. Taki eksperyment kulinarny może przyprawić nas o bardzo nieprzyjemne zatrucie i nudności. Aby się rozchorować wystarczy zjedzenie zaledwie kilku nieugotowanych ziaren, a wszystko to za sprawą toksyn nazywanych lektynami.


Gałka muszkatołowa

Zjedzenie zbyt dużej ilości gałki muszkatołowej również może się dla nas źle skończyć. W  średniowieczu uznawano ją za środek poronny, a dziś wiemy, że zaledwie dwie łyżeczki tej przyprawy mogą wywołać halucynacje, stany lękowe oraz zaburzenia świadomości. Wszystko to za sprawą mirystycyny, która ma podobne właściwości do marihuany. Przy okazji omawiania narkotycznych właściwości produktów spożywczych, warto również pamiętać, że spleśniałe pieczywo wykazuje podobne właściwości do LSD, dlatego też zawsze powinniśmy omijać je szerokim łukiem.


Ryba fugu

Niebezpieczne dla naszego zdrowia mogą okazać się również niektóre owoce morza. Znanym przysmakiem kuchni japońskiej jest ryba fugu, nazywana też rozdymką. Ryba ta jest tak toksyczna, iż niewielka ilość zawartej w niej trucizny może spowodować paraliż mięśni i śmierć. Wystarczy jednak wyciąć odpowiednie organy, aby fugu przestała być groźna. Ale nie jest to proste zadanie, gdyż nawet niewielkie zaniedbanie może spowodować śmierć jedzącego. Aby móc ją przygotowywać, należy szkolić się przez wiele lat i zdobyć specjalną licencję. Równie niebezpieczne mogą być inne specjały: meduza z Echizen oraz Srebnopaski Blasoop.

http://smaker.pl
Fot.123rf

Buraczana z mlekiem kokosowym i chili

Czytaj więcej na http://www.styl.pl/kuchnia/slynni-kucharze/eliza-morawska/news-zakrecone-zupy,nId,1563403,nPack,3#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm
Strona 9
 
   
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami 

Praktyczne porady - Dom

Praktyczne porady - Zdrowie i uroda


Sprzątanie-Siedlce.sk-system.pl

      Jesteśmy firmą sprzątającą, która zajmuje się kompleksowym sprzątaniem firm, domów i mieszkań. Sprzątamy również obiekty użytkowe, gabinety, klatki schodowe i osiedla, a także porządkujemy domy po budowach i remontach.  
   
Zapraszamy do zapoznania się z naszą  Ofertą 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 


 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl