PRAKTYCZNE PORADY - DOM

Strona 1
     
 
Często okazuje się, że w trakcie sprzątania odkrywamy, że w szafie zagnieździły sie mole, w piwnicy myszy, a nasz dywan jest poplamiony tłustym sosem.
Serwis ten, ma także pomóc wszystkim osobom, które zabrały sie za porządki w domu.        Porady zamieszczone na tych stronach, w wielu przypadkach mogą sie już wydawać nieco przestarzałe. Są one jednak sprawdzone przez nasze mamy, babcie i prababcie a zastosowane w nich metody są proste do wykonania i nie wymagają jakiś wyrafinowanych narzędzi czy substancji.

Soda oczyszczona

    Powszechnie dostępna soda oczyszczona sprawdza się nie tylko do spulchniania ciasta, ale doskonale nadaje się do sprzątania. Jest to niedoceniana substancja ekologiczna o szerokim zastosowaniu. Jest całkowicie biodegradowalna – rozkłada się już w temperaturze 60 stopni Celsjusza, a rozpuszcza w 20 stopniach Celsjusza . Można jej używać zarówno do prania, jak i do sprzątania, a co najważniejsze jest niedroga: osiemdziesięciogramowa paczka sody kosztuje około złotówki.
 
Ocet Spirytusowy

    Odkąd odkryłam ocet do sprzątania, zawsze mam go w szafce. Sprawdza się nie tylko w kuchni jako przyprawa, ale znakomicie nadaje się do sprzątania wszystkich pomieszczeń w domu. Ma działanie bakteriobójcze, zabija zarazki chorobotwórcze, usuwa osady oraz przykre zapachy W sklepach jest dostępny sześcio- lub dziesięcioprocentowy. Można go używać do sprzątania i do prania, a charakterystyczny ostry zapach octu szybko się ulatnia. Jego cena to zaledwie dwa i pół złotego za półlitrową butelkę
 
Szare Mydło
    Popularne mydło z jeleniem nadaje się zarówno do mycia, jak i do sprzątania oraz prania. Jest hipoalergiczne, więc może być używane przez alergików. Jak pozostałe produkty również jest niedrogie – kostka mydła kosztuje około dwóch, trzech złotych.

Cytryna
    Owoc dostępny w każdym sklepie spożywczym, jak się okaże, nieoceniony składnik wielu środków do sprzątania. Sok z cytryny przyda nam się nie tylko do herbaty, ale i do sprzątania w łazience i kuchni. Cena jednej sztuki to około osiemdziesiąt groszy.

Sól Kuchenna
    Jest doskonałym środkiem czyszczącym, odkażającym, ściernym, dezynfekującym. Będziemy jej używać nie tylko do solenia potraw, ale również do zrobienia własnych środków do sprzątania. W połączeniu z cytryną działa ze zdwojoną mocą Cena za pół kilograma to około dwa złote

Naturalne Olejki Eteryczne
    Można je kupić w zielarniach oraz sklepach internetowych z ekologicznymi kosmetykami. Każdy olejek ma inne zastosowanie, przy zakupie należy zwrócić uwagę na skład i opakowanie, by upewnić się, czy jest w stu procentach naturalny. Olejków eterycznych użyjemy do prania, sprzątania oraz tworzenia naturalnych odświeżaczy powietrza. Cena olejku, w zależności od rodzaju, waha się od dziesięciu do dwudziestu złotych.
    Wymienione produkty są zdecydowanie zdrowsze niż każdy używany do tej pory środek chemiczny – cały dom wyczyścimy równie dobrze, a nawet lepiej niż dotychczas. Wydatki, jakie poniesiemy stosując domowe sposoby sprzątania, będą zdecydowanie niższe od tych, które ponosimy, zaopatrując się w powszechnie dostępne chemiczne środki czyszczące. Będzie to z korzyścią dla naszej kieszeni, ale co najważniejsze – dla zdrowia naszego i naszych bliskich. Wszystkie te składniki świetnie sprawdzają się podczas sprzątania – sama ich używam w domu i pracy, a żałuję tylko tego, że odkryłam je stosunkowo niedawno.
 
Czyściki z Mikrofibry
    W ekologicznym sprzątaniu pomocne będą nam także nowoczesne technologie, dzięki którym, bez używania detergentów i wspomnianego octu czy sody oczyszczonej, posprzątamy dom tylko przy pomocy wody. Niewiarygodne, ale prawdziwe – za pomocą specjalnych czyścików z mikrofibry i wody można wyczyścić dosłownie cały dom. Atestowane produkty, którymi się posiłkuję w mojej działalności, są stworzone ze specjalnych mikrowłókien, które czyszczą każdą powierzchnię tylko przy użyciu wody Można je kupić wyłącznie w sieci sprzedaży bezpośredniej, a producentem jest polska firma, która opatentowała tę technologię produkcji. Ich wadą jest na pewno wysoka cena, ale są to czyściki tak trwałe (ja używam moich już od dwóch lat), że ich zakup w dłuższej perspektywie się opłaca
    W ogólnej sprzedaży dostępne są także tańsze produkty z mikrofibry, które przydadzą się podczas sprzątania, ponieważ bardzo dobrze wchłaniają wodę i zbierają zabrudzenia. Ich atutem jest również to, że można ich wielokrotnie używać i prać w pralce, wraz z ubraniami.

Orzechy Piorące
    Są to łupiny owoców tzw. drzewa mydlanego, zawierające saponinę – naturalny detergent całkowicie nieszkodliwy dla ludzkiej skóry i dla środowiska. Orzechów i przygotowanego z nich wywaru można używać do prania, zmywania, czyszczenia, a także do kąpieli, mycia włosów, a nawet pielęgnacji dzieci, zwłaszcza przy problemach alergicznych, wysypkach i podrażnieniach. Orzechy są bardzo wydajne – kilku łupin używamy do wielokrotnego prania, a kilogramowe opakowanie kosztuje trzydzieści złotych
Lśniące schody
      Do sprzątania schodów należy założyć na dłoń nieużywaną skarpetkę lekko zwilżoną letnią wodą, wówczas jest łatwo doczyścić trudno dostępne miejsca.

Zawsze białe firanki
      Aby przywrócić śnieżną biel firankom należy dodać do prania opakowanie proszku do pieczenia. Firany uzyskają śnieżno biały kolor.

Usuwanie kamienia z pralki
    Aby pralka służyła nam długo to jeden raz w miesiącu trzeba ustawić na cykl 90 stopni bez ubrań dodając do wody octu. Taki zabieg usunie kamień z wnętrza pralki.

Skuteczny sposób na kamień i rdzę
       Do pół litra octu  dodać opakowanie sody oczyszczonej, spryskać zabrudzoną powierzchnię i zostawić na pół godziny. Po tym czasie wystarczy dokładnie wypłukać i wytrzeć do sucha.


Strona 1


Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami 

Praktyczne porady - Kuchnia

Praktyczne porady - Zdrowie i urodaSprzątanie-Siedlce.sk-system.pl

      Jesteśmy firmą sprzątającą, która zajmuje się kompleksowym sprzątaniem firm, domów i mieszkań. Sprzątamy również obiekty użytkowe, gabinety, klatki schodowe i osiedla, a także porządkujemy domy po budowach i remontach.  
   
Zapraszamy do zapoznania się z naszą  Ofertą


 


 
 
  
 
 

 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl