PRAKTYCZNE PORADY - DOM

 

Strona 4


Jak posprzątać łazienkę bez użycia chemii?

Nie musisz wierzyć reklamom. Żeby wyczyścić łazienkę na błysk wcale nie potrzebujesz przeładowanych żrącymi substancjami środków czyszczących. Chemia, której używamy do sprzątania często wywołuje alergie skórne, bóle głowy i duszności. Czy nie lepiej byłoby zastosować produkty całkowicie naturalne, które nie zaszkodzą ani nam, ani środowisku? Nie mówiąc już o sporych oszczędnościach. Okazuje się bowiem, że do posprzątania łazienki potrzebujesz jedynie cytryny, sody oczyszczonej i octu. Porady jak je stosować oraz dowody ich skuteczności znajdziesz poniżej.


Kamień na armaturze łazienkowejsprzątanie mieszkań Siedlce
Na kranie lub baterii w umywalce osadza się kamień z twardej wody? Ciężko usunąć go nawet drogimi środkami chemicznymi. Okazuje się, że wystarczy jeden prosty składnik – cytryna. Przekrój ją na pół i potrzyj wszystkie elementy, na których zgromadził się osad. Cytryna usunie nie tylko kamień, ale i plamy z rdzy.

sprzątanie mieszkań Siedlce

Gdy skończysz wcierać w armaturę sok z cytryny, całość dokładnie spłucz wodą. Zobaczysz jak cały osad magicznie zniknie. Dowód prezentuję na zdjęciu obok.

Brud i osad w wanniesprzatanie Siedlce
Teraz nadeszła kolej na wannę. Do jej wyczyszczenia potrzebować będziesz sody oczyszczonej i białego octu. Sodę najlepiej przesypać do zamykanego pojemniczka lub słoiczka. W wieczku robimy dziurki, by proszkiem bez problemu można było posypać czyszczoną powierzchnię. Biały ocet winny przelewamy zaś do butelki z atomizerem.


Siedlce sprzątanie
Posyp powierzchnię wanny sodą oczyszczoną. Następnie
spryskaj ją octem. Całość zacznie się pienić. Wówczas za pomocą ostrej gąbki lub szczotki usuń z wanny brud i osad. Zdziwisz się jak łatwo ci to pójdzie. Piana z czasem zmieni swoją konsystencję w papkę, co dodatkowo ułatwi ci czyszczenie. Gdy skończysz, opłucz wannę gorącą wodą. Zrób to dokładnie, w przeciwnym razie soda zostawi na wannie biały osad. Dowód skuteczności tego sposobu widać na zdjęciu obok.

 
 
 
Brud i osad w umywalce
sprzątanie domów SiedlceW tym przypadku również użyjemy białego octu i sody oczyszczonej. Postępujemy tak jak poprzednio. Najpierw posypujemy umywalkę sodą, a następnie spryskujemy jej powierzchnię octem. Czekamy, aż powstanie piana podobna do tej widocznej na zdjęciu.


sprzątanie Firm Siedlce


Gdy zaczniesz szorować umywalkę, piana zmieni się w papkę, co znacznie ułatwi proces czyszczenia. Na koniec twoja umywalka będzie dosłownie lśnić czystością. Pamiętaj tylko, by dokładnie opłukać ją gorącą wodą. W przeciwnym razie na jej powierzchni zostanie mglisty, biały osad
.
 
 
 
 
 
Brudna toaletasprzątanie siedlce
Na koniec najgorsze – toaleta. Miejsce, którego sprzątać nie lubi nikt i chyba nie trzeba wyjaśniać dlaczego. Zacznij od posypania wnętrza muszki sodą oczyszczoną. Następnie spryskaj jej powierzchnię octem. Poczekaj kilka minut, aż powstała w ten sposób piana zacznie działać. Następnie wyczyść muszlę szczotką toaletową.


siedlce sprzątanie


Teraz spryskaj octem cały sedes i deskę sedesową. Wytrzyj i gotowe. Kilka minut wystarczy, żeby ocet zabił bakterie i zarazki oraz zneutralizował brzydki zapach. Toaleta lśni czystością, czego dowód widać obok. 
 
 
 
 

Strona 4


Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami 

Praktyczne porady - Kuchnia

Praktyczne porady - Zdrowie i urodaSprzątanie-Siedlce.sk-system.pl

      Jesteśmy firmą sprzątającą, która zajmuje się kompleksowym sprzątaniem firm, domów i mieszkań. Sprzątamy również obiekty użytkowe, gabinety, klatki schodowe i osiedla, a także porządkujemy domy po budowach i remontach.  
   
Zapraszamy do zapoznania się z naszą  Ofertą


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

<!-- iFrame Ad Tag: 756 -->

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl