Sprzątanie Siedlce                            OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI - SIEDLCE

OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI - SIEDLCE 

Strona 6

Kiedy słabnie pamięć


Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu zapomnieć, czy to o wizycie u dentysty, czy też o schowanym gdzieś kluczu. Jednak co robić, gdy za „zwyczajnym” zapominalstwem kryje się coś więcej i w jakich przypadkach wypadałoby odwiedzić lekarza?

„Zwyczajne“ zapominalstwo nie stanowi powodu do zmartwień. Jednak gdy pamięć krótkotrwałą i zmysł orientacji coraz częściej i przez dłuższy okres działają z zakłóceniami, jest to sygnał, aby odwiedzić lekarza.

Co właściwie oznacza demencja?

Prawie 1,2 miliona ludzi w Niemczech cierpi na demencję. Dotyka ona przede wszystkim osób powyżej 65 roku życia. Demencja jest chorobą mózgu, która ogranicza zdolności kognitywne i funkcjonowania w życiu codziennym. Przewodnim symptomem są zaburzenia pamięci. Na początku dotknięci chorobą zapominają o rzeczach bieżących, w dalszym przebiegu choroby zanikają również zinternalizowane treści pamięci długotrwałej.
Dosłowne tłumaczenie demencji oznacza „być bez ducha” i oddaje to, co dzieje się z chorym. Choroba dotyka zdolności myślenia, chory traci wątek, zmienia się jego język i mowa. Pogorszeniu ulega zarówno orientacja w przestrzeni, jak i w czasie, aż w końcu nie rozpoznaje rodziny i bliskich znajomych, chory ma kłopoty ze swoimi uczuciami, tracą kontrolę nad sobą i ulegają kompletnej zmianie.

Czym dokładnie jest Alzheimer?

Choroba Alzheimera jest najczęstszą formą zaburzeń dementywnych. 6 na 10 przypadków demencji wynika z zachorowania na Alzheimera. W chorobie Alzheimera obumierają komórki nerwowe w mózgu, przez co chory z biegiem czasu traci zdolności kognitywne, orientację w czasoprzestrzeni, pamięć, a także cechy osobiste. Osoba chora raczej nie zauważa swoich problemów z pamięcią, dlatego aby postawić dokładną diagnozę bardzo ważna jest współpraca z rodziną i osobami bliskimi.

Demencję Alzheimerowską można zdiagnozować na podstawie historii choroby, jak i za pomocą prostych testów, i leczyć farmakologicznie już we wczesnym stadium, tak aby znacząco opóźnić występowanie symptomów. Bardzo ważnym punktem pozostaje komunikacja z innymi ludźmi, rodziną, przyjaciółmi i grupami wsparcia. Doradza się również trening umysłowy, aby ćwiczyć zdolność spostrzegania.

Źródło: „PflegePartner“, 16/2010

Strona 6


Pozwól nam Sobie pomóc - Szanuj swój czas!

  
 
W celu określenia ostatecznych kosztów i warunków świadczenia usług prosimy o KONTAKT  z nami, tak abyśmy mogli złożyć ofertę spełniającą najwyższe Państwa wymagania.

Końcowa  cena wykonania usługi zależy od uzgodnień wykonanych  w miejscu wykonywania wsparcia i opieki.
 

POWRÓT



 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl